EN

Inherencja


 

Jedność | Obecność | Całość | Nierozdzielność | Nieusuwalność
Spójność | Przynależność |
Jednolitość | Nierozerwalność
Być wrodzonym | Być nieodłączną częścią

 

Pochodzenie słowa ~inherencja~

Słowo „inherencja” pochodzi od łacińskiego słowa „inhaereo”. Co ciekawe, słowo to oznacza zarówno „rozszczepić, rozłupać”, jak i „przykleić, przylgnąć”. Wskazuje, że istnieją co najmniej dwie odrębne części, które są silnie połączone i tworzą jedną całość. Więc nawet jeśli te dwa komponenty są oddzielne, nie mogą istnieć bez siebie.

Słownik filozofii definiuje „inherencję” jako „stosunek atrybutu do jego podmiotu”. Na przykład dmuchanie jest nieodłączną cechą wiatru. Wiatr nie może istnieć bez wiania. A kiedy powietrze się porusza (wieje), nazywamy to wiatrem.

Jest to stan wrodzonej, trwałej egzystencji w czymś; wrodzony; nierozerwalny i niezbędny związek; trwale obecny w czymś; zamieszkiwanie.

„Trzymam się lub trwam przy czymś ”.
„Angażuję się głęboko lub blisko”.
„Jestem blisko związany z”

Te same cechy odnoszą się do struktury naszej świadomości. Istnieją zasadniczo odrębne komponenty, które muszą mieszkać w sobie nawzajem, są ściśle ze sobą połączone, obecne względem siebie i nierozłączne. Jeśli ich nie ma, odczuwamy niepokój, depresję, samotność, niską samoocenę, poczucie zagubienia, nadmierną kontrolę, brak satysfakcji, wewnętrzną pustkę i szukamy rozwiązań w niewłaściwych miejscach, chwilowo łatając wewnętrzny dyskomfort. Jednocześnie emocje i myśli robią, co chcą. Istnieje wewnętrzny nieład i poczucie odłączenia od głębszej Jaźni.

 

Proces Inherencji

Proces ten jest bardzo elegancką i prostą ścieżką, która kieruje i prowadzi twoją uwagę oraz energię z powrotem do głębszej Jaźni.

Powszechne przekonanie mówi nam, że aby to zrobić, musimy zająć się traumami, które przydarzyły nam się w dzieciństwie lub które miały miejsce w poprzednich pokoleniach. Do pewnego stopnia jest to bardzo prawdziwe. Dzięki temu wiele osób zostaje głęboko uzdrowionych, a ich życie radykalnie się poprawia. Wykonywanie tego typu pracy może zająć dużo czasu, zwłaszcza, gdy chcesz przekopać się przez górę niepotrzebnie zmagazynowanych traum, wspomnień, emocji i zdarzeń. Jeśli będziesz wytrwały, zapewne uzyskasz znaczące wyniki.

Głębiej niż trauma

To jednak nie koniec schodzenia w głąb i do środka. Pod wszystkimi warstwami traum, które przechowujesz w swojej podświadomości, istnieje jeszcze głębsza warstwa, która działa w twojej nieświadomej przestrzeni. Jest to obszar bardzo instynktowny, do którego zwykły świadomy umysł nie ma dostępu. W tym miejscu są też bardzo głębokie elementy twojej wewnętrznej Jaźni i ludzkiej tożsamości. Kiedy składniki głębszej Jaźni są źle zestrojone, powstaje dodatkowy zestaw emocji, które NIE są wynikiem traumy, jakiej doświadczyłeś w życiu, ale wynikiem samego rozstrojenia. A ponieważ znajduje się w przestrzeni nieświadomej, nie zdajesz sobie sprawy, że ją masz.

Te emocje są odpowiedzialne za bardzo głęboką potrzebę trzymania się traumy, przekonania lub wzorca emocjonalnego, którego nie chcesz mieć, zgodnie ze swoim świadomym umysłem.

Przysięgniesz, że absolutnie nie chcesz czegoś doświadczyć, a jednak, kiedy dojdziesz do nieświadomego obszaru automatycznego, wyraźnie zobaczysz, że to ty się tego trzymasz i nikt inny ci tego nie robi.

Nieświadoma potrzeba

Proces Inherencji delikatnie i natychmiast przenosi cię do tego głębokiego osobistego obszaru. Nagle odkrywasz, że sama trauma lub wydarzenie nie są aż tak ważne. Naprawdę ważne jest pytanie: „Dlaczego wciąż się tego trzymam? Jeśli NAPRAWDĘ nie chcę tego doświadczyć, dlaczego to mnie nie słucha i nie odchodzi?” Dzieje się tak dlatego, że ZAWSZE istnieje ta dodatkowa warstwa głębokiej osobistej potrzeby posiadania tego. Ale ponieważ leży to w warstwie nieświadomości, czujesz się bezradny i niewiele możesz z tym zrobić. Więc umysł udaje, że to nie istnieje.

Stanięcie twarzą w twarz ze sobą

Proces Inherencji pozwala ci zobaczyć to jak kurczowo trzymasz się czegoś, czego tak naprawdę nie chcesz. Pozwala ci wziąć pełną odpowiedzialność za swoje głębsze Ja. Stajesz się dla siebie przejrzysty i widzisz swoją prawdę. Podczas tego procesu tylko ty patrzysz na siebie i nie ma miejsca, w którym możesz przed sobą się ukryć. Pozwala nareszcie opuścić swoją strefę komfortu i wejść w nowy wymiar siebie. Łączysz się na powrót ze swoją wewnętrzną Mocą, ponieważ uwalniając swoje nieświadome głębokie przywiązanie do tego, czego nie preferujesz, ustawiasz elementy swojej wewnętrznej struktury z powrotem w idealnym porządku. W obszarze, w którym połączenie zostaje przywrócone, wszystko znów płynie. A przepływ jest samą Miłością.

Strefy komfortu

Praca ze strefami komfortu zwykle wiąże się z radzeniem sobie z lękiem przed opuszczeniem bezpiecznego i znanego miejsca. Jest to zwierzęca część ciebie, która czuje się dobrze z tym, co zna oraz przechodzi w tryb czujności, gdy pojawia się coś nowego.

Jednak człowiek doświadcza innego, głębszego wymiaru stref komfortu, które znajdują się pod zwierzęcym instynktem przetrwania. Jest to ściśle związane z cechą, którą nazywamy człowieczeństwem i byciem ludzkim. Opuszczenie tej strefy komfortu jest szczególnie trudne, ponieważ wydaje się, że umiera twoje fałszywe ego, które reprezentuje ludzką tożsamość. Niemniej jednak nie ma innego sposobu, jeśli chcesz stać się prawdziwym człowiekiem o boskich cechach.

Proces Inherencji ma na celu skierowanie uwagi prosto na ten poziom. Wynosi na powierzchnię emocje i przekonania, o których istnieniu nawet nie wiedziałeś. Twój świadomy umysł może wreszcie zaprzestać bezowocnych poszukiwań. Proces ten pomaga je uwolnić i ponownie połączyć się ze swoją prawdziwą Jaźnią. To, czy chcesz to zrobić, zależy wyłącznie od ciebie.

Elegancki i delikatny

Proces Inherencji jest elegancki i delikatny. Nie ma potrzeby walki lub zmagania się z czymkolwiek. Nie zajmujesz się tutaj bezpośrednio traumami, ale swoimi osobistymi, nieuporządkowanymi poziomami tego, kim naprawdę jesteś.  Kiedy połączysz się ze swoją Jaźnią, traumy same zanikają, ponieważ nie służą już żadnemu celowi.

Bezpieczny i elastyczny

Proces Inherencji można zastosować na różnych głębokościach konstrukcji świadomości. Twoja własna Jaźń poprowadzi cię tak głęboko jak będziesz w stanie zejść. Jeśli za pierwszym podejściem twój system nie jest gotowy na głębokie nurkowanie, wykonasz to mniejszymi krokami. Ten mechanizm bezpieczeństwa jest wbudowany w proces.

 

Czym różni się Inherencja?

Obejrzyj video 1:38 min